Kdy je výhodné si půjčit

Kdy je výhodné si půjčit

Na následujících několika řádcích chceme shrnout fakta, která vám poradí nebo ujasní kdy je výhodné si půjčit a kdy je lepší nákup odložit. Zaměříme se také na otázku: Jak se nezadlužit? Co je potřeba vědět a na co si dát pozor?

Občasnou menší nebo větší půjčku potřebuje dnes velká část obyvatel. Do nepříjemné finanční nouze se může dostat stejně snadno nezaměstnaný dělník i dobře situovaný manažer. Život nám totiž připravuje různá překvapení a velké nebo malé finanční problémy mohou potkat opravdu každého z nás. Ať už se to týká financování bydlení, zařízení domácnosti, koupě automobilu, nebo třeba nákupu elektroniky či financování dovolené.

Na malé krátkodobé půjče není nic špatného, není se třeba za ní ani stydět. Musím si ale stále uvědomovat, zda mohu půjčku bezpečně a včas splatit. Musím mít tedy zajištěný pravidelný příjem, který pokryje i měsíční splátky. Asi největší chybou je, když se snažíte jednu půjčku splácet půjčkou druhou. Velice rychle se tak dostáváte do začarovaného kruhu, ze kterého není jednoduché se vymanit. V těchto případech je často nutná i finanční výpomoc příbuzných či blízkých přátel.

Kdy si mohu půjčit

Jak již bylo uvedeno výše, půjčit si mohu v případě, že si jsem na 100 % jist tím, že budu schopen půjčku včas splatit.

Na půjčku pohlížíme jako na investici. Uvedeme krátký příklad:

Rozbila se mi pračka, musím koupit novou, ale momentálně na ni nemám. V elektru ovšem mají krásnou pračku v akci o 3 000 levněji, pokud počkám do výplaty, tak už v akci nebude. V tomto případě si na ní půjčím. Po výplatě půjčku bez problémů splatím i s úroky a stále např. 2 000 ušetřím.

V tomto případě má půjčka smysl! Koupili jste totiž věc, kterou potřebujete a koupili byste ji tak jako tak. Navíc vám rychlá půjčka ušetřila 2 000 korun.

Na co si dát pozor

Výše úrokové sazby není to jediné, co by vás mělo zajímat. S úvěrem mohou být spojeny tzv. skryté poplatky (poplatek za uzavření, vedení, předčasné splacení apod.). Pokud chcete zcela odstranil riziko skrytých poplatků, stačí využít jednu z prověřených společností, jednou z nich je i ta naše. Kolik vás bude půjčka stát vidíte přehledně v našem sazebníku.

Rychlá půjčka online

Doporučené odkazy

Reklama